категорії: блоґ-запис

Презентація поетичних книжок "Я - Мавка..." Вікторії Івченко та "Весна-поетеса" в Музеї Лесі Українки

16 березня 2013 року

МУЗЕЙ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (вул.Саксаганського, 97)

запрошує на

П Р Е З Е Н Т А Ц І Ю

літературної творчості двох сучасних українських поетес-киянок.

«Я – МАВКА…» Вікторії Івченко і

«ВЕСНА-ПОЕТЕСА» Антоніни Спірідончевої

 

Ці поетичні книжки неодмінно привернуть увагу тих шанувальників художнього слова, які цінують Красу і Жіночність. У своїх творах обидві поетки – кожна по-своєму – говорять про Вічне: Кохання, Честь, Совість, Обов’язок… Перед собою і суспільством.

Тож приходьте на Презентацію і почуйте голос поетичної душі – в авторському виконанні.

 

У ПРОГРАМІ

Поетичні читання

відповіді на запитання слухачів

дружнє спілкування на тему ролі митця в сучасній Україні.

 

Початок о 15 год. Вхід вільний.

Тел. для довідок 289-16-51.

 

Поетичні збірки «Я – МАВКА…» та «Весна-поетеса» споріднені своєю близькістю до природи, в них природа одухотворена і має тісний зв’язок з ліричним героєм. У книгах багато світла і сонячного тепла, навіть на тлі піднятих гострих проблем і важких переживань. Не в останню чергу це вплинуло на вибір місця і формату заходу. Крім того, авторок єднають спільні духовні засади і давнє дружнє спілкування.

 

 

 

Я – Мавка...

Книга Вікторії Івченко «Я – МАВКА…» побачила світ зовсім недавно – наприкінці 2012 року у видавництві «Компас». Але її задум виник більше десяти років тому.

Тернистий шлях судився авторці – як творчій особистості. За цей час її лірична героїня Мавка стала дорослішою, мудрішою. Вона шукала себе у цьому світі – жорстокому й милосердному, чарівному і буденному водночас. В тому світі, в якому Краса існує поряд із потворністю і байдужістю…

Видання має кілька розділів. Сюди, окрім ліричних віршів та творів громадянського звучання, увійшли також прозові замальовки і ціла низка поетичних мініатюр, написаних свого часу на виставці живописних полотен відомого українського художника, лауреата Шевченківської премії Валерія Франчука. До речі, книга щедро ілюстрована репродукціями картин цього митця.

До останнього розділу увійшли поетичні переклади з англійської – британських і американських поетів минулих століть, а також творів російських класиків літератури.

 

 

 

Вікторія Івченко

ВІКТОРІЯ ІВЧЕНКО народилася у Києві у 1963 році. Закінчила КНУ ім.Тараса Шевченка за спеціальністю "Англійська мова та література". Працює викладачем на приватних курсах.

Вірші писала ще в дитинстві. Починаючи з 2000 року побачили світ три поетичні збірки: "Між світлом і пітьмою ідемо..." (2000); "Хто порятує нас від нас самих?.. " (2006 – поезія та публіцистика), "Та рідна домівка у сні..." (2010 – у співавторстві з Мирославою Капітановою (США). У 2012 му році вийшла у світ  збірка "Я – Мавка...", яка є підсумком  творчого десятиліття.

Вікторія Івченко виступаю на теренах Інтернету як вільний журналіст (http://h.ua/profile/12377). За шість років діяльності у галузі громадянської журналістики опублікувала більш ніж 400 своїх творів різного характеру. Здебільшого то поезія і публіцистика. Фотографує та ілюструє вірші власними фото.

Свого часу друкувалася у друкованих ЗМІ, таких як "СТОЛИЦЯ", "Вечірній Київ", "Слово Просвіти", "Шлях Перемоги" та ін. Неодноразово влаштовувала власні творчі вечори у школах та музеях столиці.

 

 

 

Весна-поетеса

ВЕСНА-ПОЕТЕСА – перша книжка Антоніни Спірідончевої. В її основу лягла поетична добірка «Пісня природи»: це ранні, юні твори авторки. У них відчуваються молодість та фантазії. Твори у збірці зібрані за принципом сезонності. Розпал емоцій – це літо, розлука, депресія – осінь, душевне спустошення – зима, паростки закоханості та оптимістичний погляд у майбутнє – весна. У відповідні розділи увійшла і пейзажна лірика, утворивши таким чином природній цикл. «Пісня природи» є художньо- та ідейно-завершеною поетичною збіркою.

Додатково в книгу включено ще кілька розділів, два з яких – російськомовні. Твори з них також вписуються в концепцію близькості з природою, роздумів про любов. Тут юнацька невинність змінюється дорослим поглядом на життя, пори року і природні явища наділяються любовним потягом та сексуальністью. Хоча потрапили в збірку навіть відверто стьобові твори.

 

 

 

 

Антоніна Спірідончева

АНТОНІНА СПІРІДОНЧЕВА народилась і виросла у м.Києві. Закінчила українську гімназію (1999), творче агентство "Юн-прес" (1999), здобула юридичну (2004) та фінансово-економічну (2009) освіту. Працювала в різних державних структурах та приватних компаніях.

Перші літературні та журналістські спроби публікувались у гімназійній газеті. На початку двотисячних з’явились перші публікації віршів і прози в періодиці.

З 2007 року активно публікується в інтернеті (вірші, проза, статті).
Перша книжка "Весна-поетеса" (2009) була відмічена дипломом "Дебют молодого автора" книжкового ярмарку "Медвін-2009". У збірку ввійшли переважно ранні поезії.
"Бізнес-провокація" (2011) – друга книжка автора. Роман написано російською мовою. Це стьоб над командами директорів, піаром та журналістикою.

"Малолітка" (2012) – книга про дівчат, які стають дорослими (і не тільки). Це збірка оповідань, об’єднаних молодіжною (дівчачою) проблематикою і зібраних під однією обкладинкою. Попри захоплення авторки прозою і вихід поспіль двох прозових книжок, готується до друку її нова поетична збірка.

Антоніна Спірідончева публікується на літературних сайтах, блог-сервісах, сайті громадянської журналістики "ХайВей". Має публікації віршів та прози в "паперовій" періодиці («Дніпро», «Однокласник», «Нова проза», «Люблю+Слово», «Стіна» тощо) та колективних збірках, інтерв’ю та читання творів на радіо, стала співредактором-упорядником поетичної книжки «Пензлі різнобарв». Є учасником кількох літературних спільнот, бере участь у музично-літературних акціях, літературних читаннях.

 

Приходьте на Презентацію і почуйте голос поетичної душі – в авторському виконанні.

 

Прес-реліз: Презентація поетичних книжок "Я – Мавка..." Вікторії Івченко та "Весна-поетеса" в Музеї Лесі Українки