категорії: блоґ-запис

УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ в Музеї літератури відбулись

15 листопада впродовж дня в Музеї літератури лунали "УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ" – народний мистецько-історичний фестиваль поезії та пісні, який відбувся уже вп’яте.

Фестиваль зібрав поетів з Буковини, Тернопільщини, Полтавщини, Донеччини, Київщини, Луганщини, а також багатьох цікавих особистостей столиці.

Розмаїття стилів і напрямків вражало. Від естрадної пісні (Алла Мігай, Ольга Угнівенко), бардівської (В’ячеслав Купрієнко) до рок-музики (SILENT MODE), а також гри на бандурі (Тарас Силенко) і етноспіву (дует Юлії Вітранюк і Ольги Зікунової).

Фестиваль УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-5 в Музеї літератури

(Алла Мігай)

Та найбільше вразила хорова капела "Дніпро".

Фестиваль УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-5 в Музеї літератури

Поети також зібралися дуже різні: тож виконання творів варьювалося від традиційного читання до слем-подібного і навіть читання репу (Міха Невідомський).

Фестиваль УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-5 в Музеї літератури

(Зліва направо: Антоніна Спірідончева, Анна Коназюк, Тарас Силенко, Тетяна Белімова, Наталя Святокум)

А поетеса Тетяна Яровицина із дочкою Таєю читали поезію дуетом, яка в такому виконанні була особливо чуттєвою і пронизливою.

Фестиваль УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-5 в Музеї літератури

Гарячою темою фестивалю були спогади про Майдан і біль війни на Сході Країни, до якої звертався чи не кожен виступаючий.

"Фестиваль відкрив його засновник — народний декламатор Олександр ЛІЩЕНКО, підготували і провели співентузіасти Тетяна Белімова, Олена Коломієць, Тетяна Яровицина. Ентузіазм нині голий і напівголодний, тому було вирішено поставити скриньку для оргвнесків, а кожний відвідувач мав придбати квиток вартістю 10 гривень" – розповідає про організаційні моменти Тетяна Яровицина на сайті "Проспект вдохновения". За цим посиланням також можна більше дізнатись про перебіг фестивалю і виступаючих, а також переглянути відео.

Захід тривав близько семи годин і пройшов у дружній і теплій атмосфері.

Фестиваль УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ-5 в Музеї літератури

(На передньому плані дует Юлії Вітранюк і Ольги Зікунової)

Фото: Антоніна Спірідончева, Тетяна Белімова, Тетяна Яровицина, Олег Максименко