категорії: блоґ-запис

Зустріч в бібліотеці ім. О.Шварцмана - небуденні будні літераторів

15 червня в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана відбулась зустріч Київської міської та Київської обласної організацій Конгресу літераторів України. Хоча приводом для зустрічі була підготовка музично-поетичного вечору в Музеї Тараса Шевченка, що намічається на серпень, розмовляли не лише про це. Приймали гостей, вирішували організаційні питання, багато читали і співали.

Однією з гостей зустрічі була Тетяна Рошко. Вона представила видання творів свого сина В’ячеслава Рошка (на жаль, посмертне) – збірку прози, поезії та публіцистики «Перерваний політ». В’ячеслав Рошко був надзвичайно життєлюбною, світлою і щирою людиною. Працював журналістом, писав вірші і прозу такої глибини і чуттєвості, які не притаманні молодій людині. Він передчасно пішов з життя у 26 років, залишивши підготовлений, але не виданий рукопис дебютної прозової книги. Реалізовувати його задум довелося матері.  

Тетяна Рошко представляє збірку сина

Ще одним гостем зустрічі був молодий поет з м. Вишгород – 14-літній Владислав Лоза. У нього поезія щільна і насичена не по його роках. Чимало творів на історичну тематику, в яких розшукується справедливість. При прочитанні перед читачем постає яскравий відеоряд давно минулих подій. Владислав Лоза представив присутнім деякі свої твори.

Виступає Владислав Лоза

Голова Київської організації Конгресу літераторів України Олег Нікоф відзвітував про участь у поетичному фестивалі «Славянская Лира», що відбувся у м. Полоцьк в Білорусі. Він також розповів про умови, в яких живуть білоруські письменники, про державні перепони і державну підтримку сучасної білоруської літератури та її творчих ініціатив.

Помічник голови Конгресу літераторів України Марат Страковський привітав поетесу і барда Оксану Піковську із вступом до Конгресу і урочисто вручив їй посвідчення.

Марат Страковський вручає посвідчення Оксані Піковській

Голові Київської обласної організації Конгресу Ігорю Годенкову вручили диплом літературної премії «Свій варіант». Диплом приїхав до Києва аж із Луганська.

Олег Нікоф та Ігор Годенков

Решта часу була присвячена підготовці вагомого музично-поетичного заходу, який планується провести в Музеї Тараса Шевченка у серпні. Було визначено концепцію, тематичну спрямованість, приблизний перелік учасників. Запланований захід буде присвячений зведенню мостів між минулим і майбутнім. Попередньо учасникам було запропоновано дібрати і представити твори, які б акцентували на знакових подіях/процесах минулого і конструктивно пропонували дії/бачення для майбутнього. Пропонувалось вибрати поетичні та пісенні твори на історичну тематику, які б висвітлювали значущі для сьогодення події і процеси від древності до наших часів: племена войовничих кочовиків і осілих трударів, міць і розбрат Київської Русі, християнсько-бусурманські змагання, козацтво, народні повстання, асиміляції народів різних часів, події ХХ і ХХІ століття. А також, виходячи з гіпотези, що «думка – матеріальна», пропонувалось добрати твори, в яких би висловлювалось бачення світлого майбутнього і конструктивні думки про те, що слід зробити, і відповідь на запитання «Що маю зробити конкретно я?» Адже для розбудови майбутнього важливо уявляти собі не абстракції, а щось конкретне, визначене і це артикулювати.

Оксана Піковська та Володимир Хоменко

Твори саме такої тематики представили поети і виконавці власних пісень Алла Мигай, Оксана Піковська, Ольга Угнівенко та Володимир Хоменко та поети Юлія Зверькова, Віра Свистун, Владислав Лоза, Антоніна Спірідончева, Вікторія Івченко, Людмила Шаренко, Олег Максименко, Олексій Осипов, Ігор Годенков та Олег Нікоф.

І приємно поспілкувались за кавою-чаєм, і плідно попрацювали.

Фото: Ігор Годенков, Марат Страковський, Антоніна Спірідончева

Більше фото за посиланнями:

1. 9.100001890929029&type=1

2. 2915.1073741847.100002635781323&type=3

Володимир Хоменко, Алла Мигай, Владислав Лоза, Людмила Шаренко, Ольга Угнівенко, Віра Свистун

 

Віра Свистун, Антоніна Спірідончева, Марат Страковський

 

Читає свої твори Юлія Зверькова

 

Стоять Олег Нікоф та Олексій Осипов. Справа сидять Тетяна Рошко, Вікторія Івченко, Ігор Годенков та Юлія Зверькова