категорії: блоґ-запис

Несторівські читання студії "Перехрестя"

Усе почалося з ініціативи керівника студії "Перехрестя" Вікторії Осташ:

"Пропоную відзначити 900-річчя успіння прп. Нестора Літописця
поетичними читаннями!
Другі Несторівські читання – слушна нагода поділитися філософськими
розмислами, історичними ремінісценціями та інтимними переживаннями,
втіленими в поетичних рядках".

Словом, зустрілися і почитали-поспілкувались. Відчули на собі атмосферу холодної келії – в неопалюваному Будинку письменників.

Ось як Вікторія Осташ розповіла про нашу зустріч на своїй сторінці в Фейсбуці:

"Не дуже затишно було нині (ой, вже вчора :) у Будинку письменників... не так незатишно, як прохолодно: мої ніжки ледь не примерзли до підошов! Але спілкувались таки наснажено: і на один стілець (іменний від "Перехрестя") спромоглися назбирати, і вирішили ще розширитись (ще 2-3 викупити, сподіваюсь, нашкребемо...)... і М.Ю.Лермонтова згадали добрим словом... і про прп. Нестора Літописця не забули... і вдосталь наобговорювались творчості присутніх і навіть відсутніх (і на цьому світі, як-от Микола Вінграновський і Леонід Губанов, і просто серед нас принагідно – як-от Слава Рассипаєв...) ...і наслухались-начитались поезій: особливо епатажно-еротичних – від Antonina Spiridoncheva; ніжно-щемно-філософських від Valya Zakha-Bura; жіночно-пронизливих від Лилия Нечипоренко; нюансово-сугестивних від Yelyzaveta Zharikova; проникливо-історичних від Svitlana Shynkaruk ; філософсько-іронічних від Костюченко Андрій, оригінально-перекладацьких від Максим Меркулов (хто блискуче прочитав оригінал і так само блискучий власний переклад поезії Вячеслав Рассыпаев ... А ще науково-філософських від наших гостей Олександра та Андріана (яких на жаль немає на ФБ :) Усім щиро дякую за мужність, щирість і щедрість! А також і тим, хто нас цього разу лише слухав і коментував (як-от Валерія Богуславська Валерія Богуславська), і навіть тих, хто рано повтікав (кажуть, ніби на роботу) як-от Володимир Осипенко ... Сподіваюсь, нікого не забула :)  Ой, ще до нас зазирали – радісно, хоч і втомлено посміхаючись (бо для них Будпис – місце роботи), – осяйна Таня-Марія Литвинюк і енергетичний Сергій Пантюк – їм теж вітаннячко! Отож, 2-гі Несторівські читання на "Перехресті" відбулись! ВІТАЮ усіх письменних і писучих :)"

А я ділюся світлинами із зустрічі.

Єлизавета Жарікова

Андріан та Олександр, Валя Захабура

Вікторія Осташ демонструє щойно видану книжку Валентини Захабури – повість для дітей "О, лише, або З чим їдять вундеркіндів?"

Вікторія Осташ та Андрій Костюченко

Антоніна Спірідончева, Валерія Богуславська та Лілія Батюк-Нечипоренко