категорії: блоґ-запис

Поетичну збірку «Пензлі різнобарв» презентовано у київському Будинку письменників

Зацікавлення київського Будинку письменників сягають нових горизонтів, в його орбіту потрапляють нові об’єднання літераторів, що діють в Україні і не мають безпосереднього зв’язку зі Спілкою письменників.

Так 23 січня у залі Будинку на Банковій на запрошення секретаря студії «Радосинь» Лідії Новікової відбулась презентація поетичної збірки «Пензлі різнобарв». До книги увійшли твори учасників ще молодого літературного клубу «Київ ПОЕТажний».

 

Оксана Усова-Бойко, очільник клубу "Київ ПОЕТажний"

Оксана Усова-Бойко, очільник клубу "Київ ПОЕТажний"

Щоб презентація була змістовною, насиченою, але «ненапряжною», якнайкраще представляла кожного з авторів збірки і водночас була ефектною, організатори перетворили захід на театралізоване дійство, запросивши усіх гостей (яких в залі виявилось не мало) у подорож поетичним поїздом-експресом, який робив короткі, але цікаві поетичні та музичні зупинки.

 

Інна Ковальчук (Приходько)

Інна Ковальчук (Приходько)

Провідницями експресу «працювали» редактори-упорядники збірки «Пензлі різнобарв» поетеси Надія Чорноморець та Антоніна Спірідончева. З їх розповідей присутні дізнались про історію становлення клубу «Київ ПОЕТажний», про працю над книжкою, а також про всіх авторів книги з короткою характеристикою їх творчості. Адже поетичний експрес зупинився на добірці віршів кожного автора.

Між поетичними зупинками відбувались зупинки музичні. Зробити їх привабливими взялись зовсім юні учасниці заходу – Віра і Варя Чорноморці. Для дівчат це була цікава розвага і приємний досвід. А ще завдяки їм жоден виступаючий не залишився без квітів.

Під час поетичних зупинок на «пероні» з’являлись автори добірок і читали свої твори: ініціативна і рішуча Оксана Усова-Бойко, очільник клубу «Київ ПОЕТажний»; учасник усіх заходів клубу Віра Свистун, Тетяна Левицька, Ігор Сокол, Інна Ковальчук (Приходько), Олег Максименко, Маргарита Метелецька.

Аби представити добірки тих авторів, які не змогли бути присутніми на презентації, їх твори зачитували провідники поетичного експресу. Тож з вуст Надії Чорноморець та Антоніни Спірідончевої прозвучали найвдаліші та найпоказовіші вірші Юрія Ходарченка, Люби Козир, Михайла Хімченка, Анни Вязьмітінової, Богдана Головченка (також відомий як Слон), Вікторії Науменко, Світлани Мулюкової, Володимира Пономаренка, Лани Виноградової, Ольги Угнівенко, Валентини Чайковської та Віри Кухарук.

 

Маргарита Метелецька (читає) та Надія Чорноморець (модерує)

Маргарита Метелецька (читає) та Надія Чорноморець (модерує)

Представив свої верлібри і «локомотив» поетичного експресу (бо він же видавець) Олег Нікоф. Гостям він також розповів про попередні збірки клубу (адже «Пензлі різнобарв» уже третя!), про фестивальне життя клубу, клубні публікації у часописах.

На останніх кілометрах маршруту представили свої поезії і провідниці експресу, адже їх твори також увійшли до збірки. Мало того, Надія Чорноморець та Антоніна Спірідончева були ініціаторами і найбільшими уболівальниками цієї збірки.

Надія Чорноморець працює виключно у жанрі сонетів, має три видані поетичні збірки, займається перекладами з російської та французької мови (зокрема нещодавно було презентовано її переклади сонетів французького письменника Поля Валері). Також Надія Чорноморець відвідує заняття студії «Радосинь».

Антоніна Спірідончева – поетка і прозаїк, має три видані книжки, публікується в інтернеті, фотографує і висвітлює поетичні заходи, також відвідує заняття студії «Перехрестя».

 

Віра та Варя Чорноморець – забезпечили поетичному експресу музичний супровід

Віра та Варя Чорноморець – забезпечили поетичному експресу музичний супровід

Літературний клуб «Київ ПОЕТажний» виник у 2010-му році, об’єднавши київських інтернет-поетів для зустрічей в реалі. За два роки клуб «Київ ПОЕТажний» видав три поетичні збірки з творами членів клубу, провів ряд публічних поетичних акцій, успішно брав участь у поетичних фестивалях. Серед членів клубу – переможці літературних конкурсів, учасники літературних студій, а також інших відомих у літературному середовищі літоб’єднань, мають публікації в друкованих періодичних виданнях, літературних часописах та альманахах, деякі члени клубу вже мають видані книжки та альбоми пісень.

 

Літературний клуб "Київ ПОЕТажний"