У Літературного клубу "Київ ПОЕТажний" гарна новина: вийшла друком книга поезій "Пензлі різнобарв"
Така довгоочікувана і бажана для багатьох учасників Літклубу "Київ ПОЕТажний" збірка поезій "Пензлі різнобарв" нарешті побачила світ!
До неї увійшли твори київських авторів і гостей клубу:
1. Юрій Ходарченко
2. Любов Козир
3. Антоніна Спірідончева
4. Віра Свистун
5. Михайло Хімченко
6. Надія Чорноморець
7. Анна Вязьмітінова
8. Богдан Головченко
9. Тетяна Левицька
10. Оксана Усова-Бойко
11. Ігор Сокіл
12. Інна Ковальчук
13. Вікторія Науменко
14. Світлана Мулюкова
15. Володимир Пономаренко
16. Лана Виноградова
17. Ольга Угнівенко
18. Валентина Чайковська
19. Віра Кухарчук
20. Олег Максименко
21. Олег Нікоф
Упорядники збірки: поетеси Надія Чорноморець та Антоніна Спірідончева.
Видавець: Олег Федоров
Передмову до збірки написала я, Антоніна Спірідончева, в якій виклала свою думку і про інтернет-поезію, і про клуб "Київ ПОЕТажний", що є по суті спільнотою інтернет-поетів, і дещо про саму книгу. Тож передмову до збірки поезій пропоную Вашій увазі.
Родом з інтернету
Накопичення створюваної сучасної художньої літератури нагадує айсберг: є видима частина – рекламована, розпіарена, обговорювана, представлена на полицях книжкових магазинів, і є значно більша невидима частина. Це не означає, що «прихована», «непомітна» література погана, неякісна. Часом вона краща, ніж те, що можна знайти в крамницях. Причин же, чому далеко не всі цікаві і вартісні твори видаються і чому не всі, навіть видані, потрапляють в широке інформаційне середовище, багато: починаючи від безамбітності авторів та занепаду об’єктивної літературної критики, і закінчуючи відносно закритими угрупуваннями літераторів з налагодженою системою зв’язків та орієнтацією видавництв на стандартизованого читача.
Впродовж останніх десяти років в Україні виник величезний пласт художньої літератури, не охоплений професійною літературною критикою і практично не представлений у книго-торгівельних мережах. Мова про аматорську літературу, широко розповсюджену в інтернеті і незаслужено відкинуту за рамки офіційного літпроцесу. Така доля спіткала аматорську літературу не через якість текстів, а тому, що простіше цей пласт взагалі відкинути, ніж у ньому розібратися.
Однак, літературний клуб «Київ ПОЕТажний» власним прикладом доводить, що поети-аматори також створюють цікаві і якісні тексти, а своїм поетичним світобаченням і майстерністю можуть позмагатись з професіоналами з поетичного мейнстріму.
Літературний клуб «Київ ПОЕТажний» виник у 2010-му році, об’єднавши київських інтернет-поетів для зустрічей в реалі. Кожні два тижні проходили зустрічі, на яких учасники обмінювались досвідом, інформацією, зачитували вірші, обговорювали їх, критикували. Шукали шляхи творчого росту, нові теми і художні втілення, радились із професіоналами, які час від часу зазирали на клубні зустрічі. За два роки клуб «Київ ПОЕТажний» видав дві поетичні збірки з творами членів клубу, провів ряд публічних поетичних акцій, успішно брав участь у поетичних фестивалях. Серед членів клубу – професійні літературознавці, переможці літературних конкурсів, учасники літературних студій, що діють при Спілці письменників України, а також інших відомих у літературному середовищі літоб’єднань, мають публікації в друкованих періодичних виданнях, літературних часописах та альманахах, деякі члени клубу вже мають видані книжки.
До книги «Пелюстки різнобарв» були відібрані найцікавіші твори членів клубу «Київ ПОЕТажний».
Попри те, що за літературним досвідом і підготовкою члени клубу часто не поступаються професійним літераторам, їх неналежність до когорти професійних письменників помітна у творах. На стороні аматорів – простота і зрозумілість віршів. Народні мотиви, житейські історії, краса природи їм ближчі, ніж пошук небаченої образності чи віртуозні закручування думки. Близькість багатьох авторів до народної традиції зробила поетичну збірку такою барвистою, душевною, позитивною, мелодійною. Українська душа прагне співати – тож природньо, що в книгу увійшло кілька пісенних добірок. Однак, це не заважає книзі бути сучасною. Урбаністичність, інтелектуальність, широка географія погляду, молодіжні розваги – також характеризують поетичну збірку клубу «Київ ПОЕТажний».
Антоніна Спірідончева
Ура-ура!